Ortopedyczne wkładki do butów – skuteczne wsparcie w terapii lub rehabilitacji

Dolegliwości bólowe mogą pojawić się w obrębie każdej części ciała, od kręgosłupa szyjnego, przez kręgosłup piersiowy i lędźwiowy, po kolana czy biodra. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że przyczyna bólu może znajdować się w stopach. Ich nieprawidłowe ustawienie lub deformacje nierzadko wywołują dyskomfort nawet w oddalonych częściach ciała, dlatego jego leczenie może opierać się właśnie na korekcji stóp. Jedną z najpowszechniejszych oraz najbardziej skutecznych metod pozostaje dobór ortopedycznych wkładek do butów.

Wszechstronne zastosowania wkładek ortopedycznych

Podstawowym zadaniem ortopedycznych wkładek do butów jest amortyzowanie stóp, ich ochrona przed przeciążeniami, równomierne rozkładanie obciążenia, któremu podlega stopa, a także korygowanie jej ułożenia. W ten sposób możliwa jest nie tylko rehabilitacja stóp, ale również skuteczna walka z dolegliwościami bólowymi lub schorzeniami innych części ciała. Wkładki ortopedyczne charakteryzują się wszechstronnością zastosowań terapeutycznych, dlatego mogą sprawdzić się między innymi w terapii:

  • bólu kolan, bioder, kręgosłupa
  • wad postawy,
  • płaskostopia poprzecznego i podłużnego,
  • haluksów,
  • ostrogi piętowej,
  • stopy cukrzycowej,
  • modzeli i odcisków,
  • stopy końsko-szpotawej,
  • koślawości lub szpotawości,

Schorzenia, w których mogą pomóc wkładki ortopedyczne, są zatem bardzo zróżnicowane. Podobnie różnorodne są też same stopy oraz indywidualne potrzeby poszczególnych pacjentów. Z tego powodu, choć w wielu sklepach medycznych dostępne są uniwersalne wkładki, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dobór indywidualny. W ten sposób będą one idealnie dopasowane do kształtu stopy, a tym samym zapewnią nie tylko skuteczny powrót do zdrowia, ale także komfort użytkowania. Warto zatem zdecydować się na pomoc doświadczonych specjalistów w tym zakresie.

W Centrum Rehabilitacji OSTEOMEDIS w Warszawie proponujemy wykonywanie indywidualnych wkładek ortopedycznych do butów po przeprowadzeniu wywiadu oraz niezbędnych testów. Wraz z postępem rehabilitacji zapewniamy również możliwość zmiany kształtu wkładki, aby zagwarantować skuteczny powrót do zdrowia. Zapraszamy!

Nasi partnerzy